Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroční zpráva o činnosti a hospodaření

15. 6. 2016

Výroční zpráva o činnosti:

 1. Informace o vývoji ve věci obytného souboru Na Výhledu
  V prosinci 2015 a únoru 2016 došlo ke kácení stromů a keřů na zelené ploše vedle Medicentra. Česká inspekce životního prostředí prošetřuje nepovolené kácení keřů v prosinci, v únoru zabránili dalšímu kácení pracovníci OŽP Prahy 11.
 1. Informace o vývoji ve věci obytného souboru Bytový park Roztyly
  Stavba záměru Bytový park Roztyly I, je zatím pozastavena soudem.
  15. 10. 2015 byl zveřejněn text posudku k záměru Bytový park Roztyly II. Náš spolek se k posudku vyjádřil 10. 11. 2015, text vyjádření je uveřejněn na www stránkách spolku (https://ochranaroztyl.estranky.cz/).
  Veřejné projednání se konalo 7. 1. 2016 ve velkém sále Kulturního centra Zahrada. Veřejného projednání se zúčastnili i členové našeho spolku.
  6. 5. 2016 vydal OOP HMP souhlasné stanovisko se záměrem Bytový park Roztyly II,
  (http://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_PHA894).
  11. 5. 2016 byl zveřejněn zápis z veřejného projednání,
  (http://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_PHA894)

Firma Crescon uvažuje o odkupu firmy Alborg od současných majitelů. Začala pořádat schůzky s okolními obyvateli, aby se zjistila, zda lze uzavřít nějakou dohodu mezi firmou a obyvateli, ve které by došlo ke shodě, jak bude vypadat území, které vlastní firma Alborg po výstavbě. Založila www stránky http://roztyly.webmium.com/, kde bude zveřejňovat předložené studie.
Schůzek se zúčastnil i předseda spolku Vladislav Šimonovský a členka výboru Zuzana Malá. V příloze je uveden poslední mail od jednatele spolku Jana Jerieho, který poslal účastníkům schůzky.

 1. Spolupráce s ostatními spolky
  Spolupracujeme s ostatními spolky na JM. Významnými partnery jsou spolky Zelené Roztyly, z. s. a Chodov, z. s.. Spolupráce je významná a důležitá v případě vypracování stanovisek k jednotlivým záměrů zejména v procesu EIA.
 1. Další činnost
  Sledujeme další záměry v oblasti Roztyl, např. změna územního plánu u hotelu Nosál, nebo přestavba budovy Fondu životního prostředí.
  Zuzana Malá je členkou komise pro strategické územní plánování Rady MČ Praha 11

 

Zpráva o hospodaření

V pokladně je 2 470,-Kč, příspěvky za rok 2015 zaplatilo 11 členů
Příjmy 2015: 1 100, Kč – členské příspěvky
Výdaje 2015: 460, -Kč – oprava zápisu spolku v rejstříku, poplatky za ověření podpisů a kolky

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář